KOMUNIKACJA Z URZĘDEM


Strona internetowa Gminy Celestynów to miejsce, w którym zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy jak i lokalni działacze znajdą szereg ważnych informacji i aktualności. W 2021 r. na stronie internetowej Gminy Celestynów zamieszczano aktualności i komunikaty oraz liczne zaproszenia na wydarzenia organizowane przez gminę, sołectwa oraz organizacje pozarządowe.


Statystyki gminnej strony internetowej w 2021 r.:


  • 340 dodanych artykułów;

  • 72.000 odsłon strony;

  • 22.000 użytkowników odwiedzających stronę.

Strona internetowa Gminy Celestynów.

W 2021 r. strona internetowa gminy zyskała nową odsłonę. Po zmianach internetowa strona gminy zyskała nową, bardziej przejrzystą oprawę - zgodnie z trendami, jakie wyznaczają obecnie cyfrowe media. Zadbano m.in. o większą intuicyjność obsługi, która zapewni sprawniejsze wyszukanie interesujących odbiorcę treści. Nowa strona Urzędu Gminy Celestynów jest również dostępna cyfrowo dla osób ze szczególnymi potrzebami. Zadbano także o atrakcyjny graficznie design strony, sformatowanej z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

Na stronie internetowej gminy w 2021 r. funkcjonował intuicyjny i przyjazny w obsłudze System Komunikacji Online. Za jego pośrednictwem, bez wychodzenia z domu można było składać w elektronicznej formie wnioski oraz formularze, dotyczące m.in. deklaracji podatku od nieruchomości oraz wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami.

System Komunikacji Online Gminy Celestynów.


W 2021 r. udostępnialiśmy również użytkownikom inne podstrony dedykowane poszczególnym inicjatywom np. projektom realizowanym z dofinansowaniem. Jednocześnie na bieżąco zamieszczaliśmy też posty z informacjami o poszczególnych, inicjowanych przez gminę wydarzeniach oraz filmy na gminnym facebooku.


Statystyki gminnego profilu facebook w 2021 r.:


  • 760 dodanych postów;

  • 72.744 odwiedzin gminnego profilu.

system informacji przestrzennej gminy celestynów

Oprogramowanie e-mapa jest portalem mapowym Gminy Celestynów dla mieszkańców, w którym Gmina Celestynów udostępnia zarówno własne dane przestrzenne w ramach następujących modułów:

  • iMPA -Internetowy menager punktów adresowych;

  • iGeoPlan –moduł do udostępniania planów zagospodarowania przestrzennego miejscowych i Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego;

  • eMienie –moduł do prowadzenie mienia komunalnego.

Powyższe specjalistyczne moduły umożliwiają prowadzenie Gminie zadań własnych w zakresie: numeracji porządkowej nieruchomości, rejestru planów miejscowych oraz rejestru mienia komunalnego. Wszystkie moduły powiązane są z bezpośrednio z Gminnym portalem mapowym i pozwalają na udostępnienie danych w postaci przestrzennej.

Wybrane dane udostępniane są także w widoku publicznym serwisu i udostępniane mieszkańcom w przejrzystej formie na tle danych ewidencyjnych i adresowych. Serwis działa w oparciu o własne dane przestrzenne będące w zasobie Gminy Celestynów jak również wykorzystuję inne ogólnodostępne dane sieciowe. Zakres danych serwisu sprawia, że jest wygodnym i prostym narzędziem dla mieszkańca szukającego niezbędnym danych przestrzennych z terenu naszej Gminy.

system informacji przestrzennej Gminy Celestynów


Aplikacja mobilna "Kiedy śmieci".

W 2021 r. umożliwiono również mieszkańcom gminy pobranie oraz zainstalowanie darmowej i przyjaznej aplikacji mobilnej "Kiedy śmieci", w której dostępny jest harmonogram odbioru odpadów.

Biuletyn Informacyjny Gminy Celestynów "Celestynka"

W 2021 r. wydano i rozdysponowano 8 numerów Biuletynu Informacyjnego Gminy Celestynów "Celestynka", za pośrednictwem którego przekazywano najważniejsze informacje dotyczące działalności Wójta, Rady Gminy oraz pracowników Urzędu Gminy Celestynów, a także przedstawiano realizowane przez mieszkańców inicjatywy i projekty.